אחים, אחיות, בנים ובנות

פרוייקט ראשון מסוגו נרקח לקראת קולקציית אביב 2014 של רשת האופנה האמריקאית 'בארניז'. רוחות של שינוי לקראת האביב, התחדשות ופריחה? האימפקט של הפרוייקט המסקרן הזה חזק מכל קלישאה. פרוייקט האופנה המדובר נקרא BROTHERS, SISTERS, SONS & DAUGHTERS, במסגרתו לוהקו דוגמנים ודוגמניות ממקומות רבים ושונים ברחבי ארה"ב, כולם וכולן נשים וגברים טראנסג'נדרים/יות. בקטלוג מופיעים הדוגמנים והדוגמניות עם בן או בת משפחה ובחלקם עם בני זוג שחלקם טראנסים גם הם.

Edie-Header

HR_65421-149-1_RT

[צילומים: Bruce Weber]

מעבר להפקת האופנה הסטייליסטית והאסתטית, בגווני שחור לבן שאולי מרמזים על עיוורון הצבעים החברתי שאנו לוקים בו – שצולמה בניצוחו הרגיש של הצלם ברוס וובר – יש כאן בחירה אמיצה מאד של רשת אופנה עילית (רשת שמוכרת ממש לא במחירים שווים לכל נפש) לייצוג לא טריוויאלי. לא עוד קייט מוס בהרואין-שיק, או פרסומות ענק של דולצ'ה וגבאנה בהן מתוארת סצנה המרמזת באופן חד משמעי על אקט של אונס קבוצתי. האנשים שנבחרו לייצג את בארניז הם אנשים ונשים אמיתיים, מורכבים, המספרים בגילוי לב על התהליכים שעברו מילדות ועל מקומם בעולם כיום. גם בני המשפחה שהצטרפו לקמפיין מספרים על החוויה מנקודת מבטם. בנוסף לתצלומי האופנה ולקטלוג המסחרי מצורפים בפרוייקט סרטונים דוקומנטריים על כל משתתף וסיפורו וכן צילומים ממהלך ההפקה.

niki-sawyer-header

barneys-new-york-brothers-sisters-sons-and-daughters-kaite-hill-maxie-neu

בעקבות הגילוי שלי על הפרוייקט הזה חיפשתי ייצוגים מקומיים של טראנסים בפרסום וכאן נתקלתי באפקט ההפוך. 30 שניות בהן משרד פרסום מוסר לנו מסר שבו הוא פוסל אוכלוסיה שלמה, קובע קביעה שבה ההוויה הטרנסית מביאה רק כליה והרס שלא לדבר על הבושה שהיא טומנת בחובה:

אנחנו מוקפים בפרסום כל שעה ביום, צורכים מסרים סמויים וגלויים אם נרצה ואם לא. זה לא משנה אם אחנו מוכנים לצרוך את המסר, הוא פשוט יזלוג לנו ישר לתוך המוח. אז מה קורה אצל אותו פרסומאי שמעביר את המסרים השליליים האלו חוץ מהמחשבה על הסכומים שיגזור מהקמפיין? מה גורם לחברת האופנה הענקית לייצר עניין חיובי סביב הקהילה הטראנסית? האם רק הבאז התקשורתי והנושא 'יוצא הדופן'? אני רוצה להאמין שיש כאן, מעבר לניסיון שחוק למכור את הבגדים האלה דרך פרובוקציה, בכיוונון מחודש של זרקורי עולם האופנה לפינות 'חשוכות' שאף פעם לא מקבלות את הבמה אלא אם מדובר בקמפיין הסברתי כלשהו.

Barneys_Ad_html

לפרויקט במלואו

הוספת תגובה

אנא כתב/י את שמך

חובה לכתוב שם

אנא כתב/י כתובת אימייל בתוקף

חובה לכתוב כתובת אימייל

אנא כתב/י את הודעתך

קפה גיברלטר © 2017 כל הזכויות שמורות