ארץ עיר | מורין נהדר

cafe-erez-ir1

איראן. ארץ הולדתי שאין לי ממנה זכרונות אבל השאירה בי דרך סבא וסבתא סוג של חותם תרבותי משובח, בגלל המוזיקה המדהימה שלה, המרובה ברבדים וחכמה של אלפי שנים, המשוררים הפילוסופיים, האוכל האנין, הנופים היפהפיים. אני שרה בפרסית  בנוסף לעברית וזה לפלא בעיני, בכלל לא מובן מאליו.

.

cafe-erez-ir2

ירושליםלמרות שכיום אני גרה בתל אביב, הלב תמיד בירושלים שבה גדלתי. היא אמנם שינתה את פניה בשנים האחרונות ולא תמיד לטובה, אבל הקסם, המסתורין והיופי עדיין שם לגמרי. הסינגל הראשון מהאלבום החדש 'קריה יפהפייה' מביע את הגעגועים העזים של רבי יהודה הלוי לירושלים, שגם אני חשה אותם. את הקליפ לשיר צילמתי בתל אביב, מתוך געגועים וכמיהה לירושלים.

.

cafe-erez-ir3

נגינה חיה של מוזיקה. אצל מוסיקאים יש האוהבים יותר נגינה בהופעות ויש כאלו שבחזרות. אני שייכת לסוג השני. בחדר חזרות תמיד אפשר לחפש צלילים חדשים, רעיונות מקוריים, כיוונים שונים. בהופעות אלמנט האלתור מעט מוגבל אחרי שנקבע המבנה לשיר. אני מצרפת קטע קטן מחזרה שעשיתי השבוע עם ההרכב המדהים שלי שכולל שבעה נגנים, לקראת מופע ההשקה בצוותא ב- 11.9, יום חמישי הבא, רונה קינן הנפלאה תתארח.

.

cafe-erez-ir4

יסמין, הדסים וריחן. הצרור הקבוע באגרטל בית הכנסת וגם בגינה של סבא, ריח שכולו געגועים ושלווה.

.

cafe-erez-ir5

הסטאר הפרסי שלי. בזכותו נולדו המון לחנים. הוא היווה את ההשראה לעיבוד שעשיתי לשיר גוני-ג'וני שבו זה רק אני והסטאר שרים ביחד שיר ערש. השיר גם מופיע באלבום World Routes של הבי.בי.סי, דיסק כפול למוסיקה מכל העולם.

.

cafe-erez-ir6

קייט בוש, The Kick Inside. האלבום הראשון של קייט בוש הוא התפרצות מדהימה של כישרון ענק, קול מדהים וטונות של רגש. גם האלבומים האחרים שלה מופלאים, אבל הראשון מיוחד במינו. 43 דקות של שלמות מוזיקלית. אני מאוד אוהבת את המוזיקה שלה, ואולי יום אחד היא גם תגיע לישראל להופעה, אבל לא הייתי בונה על זה… היא בקושי הופיעה בשלושים שנה האחרונות, ורק עכשיו חזרה להופיע בלונדון.

.

cafe-erez-ir7

אני ירושלמי – יהורם גאון. אני אוהבת סרטים, כאלה שאפשר להשיג רק ב'אוזן השלישית'. אבל איכשהו, עם כל הכבוד ליוצרי קולנוע גדולים, 'אני ירושלמי' של יהורם גאון מרגש אותי יותר מהרבה דברים שראיתי. ירושלים התמימה והפשוטה של סוף שנות השישים ותחילת השבעים שקמה מהסרט לתחייה, תמיד גורמת לי לדמוע. אני יודעת, שכמו שכתב אריק אינשטיין פעם, שזה געגוע לדבר שמעולם לא קרה, אבל זה עדיין מפעים. המוזיקה הקסומה של דובי זלצר למילים הנפלאות של חיים חפר, שיהורם גאון מבצע בכישרון עילאי ובקול נדיר, הופכות את הסרט לחוויה בלתי נשכחת.

.

cafe-erez-ir8

ספרי שירה של יהודה עמיחי. חוץ מפרוזה רגילה, אני מאוד אוהבת ספרי שירה, והלחנתי גם הרבה שירי משוררים. אחד המשוררים האהובים עלי הוא יהודה עמיחי, שניתן להרגיש הרבה פעמים במוזיקליות שיש במילים שלו, למרות שהן לא מחורזות. השירים שלו מצליחים לשלב בצורה מופלאה בין פשטות לעומק, בין הימים ההם והזמן הזה, ויצרו חוויה יהודית ישראלית חדשה, עוד לפני שזה היה באופנה. זה לחן מקורי שלי ל'אלוהים מרחם על ילדי הגן'.

.

cafe-erez-ir9

אמא שלי. לוחמת חופש אמיתית, עצמאית ואמיצה. ההשראה שלי.

.

 cafe-erez-ir10

מוזיקאית. לשמחתי, אני מצליחה להתפרנס מהמוזיקה שלי. הרוב חושבים שזאת עבודה קלה, אבל רק מי שבתחום יודע עד כמה מדובר בעבודה קשה, מדויקת, סיזיפית עם לא מעט מכשולים, הדורשת הרבה כוחות. הקהל הגדול המלווה אותי באדיקות נותן לי המון כח להמשיך.

.

מורין תשיק את אלבום הבכורה 'ישנה בחיק ילדות'

ב- 9/9/14 ב"זאפה" ירושלים

וב- 11/9/14 ב"צוותא" ת"א בו תארח את רונה קינן.

.

רצועה 1 – חון תחון (בת אהובת אל)
לחן: מורין נהדר
עיבוד והפקה מוזיקלית: מורין נהדר וינקלה סגל
.
רצועה  2 –  אגדלך אלוהי כל נשמה
לחן: עממי פרסי
עיבוד לחן: מורין נהדר
עיבוד מוזיקלי: מורין נהדר
הפקה מוזיקלית: מורין נהדר וינקלה סגל
.
רצועה 3-  קריה יפהפייה
מילים: רבי יהודה הלוי
לחן: מורין נהדר
עיבוד והפקה מוזיקלית: מורין נהדר וינקלה סגל
.
רצועה 4-  אשריכם ישראל
תרגום, הגהה ותעתיק מפרסית לעברית: מורין נהדר
לחן: עממי פרסי
עיבוד לחן: מורין נהדר
עיבוד והפקה מוזיקלית: מורין נהדר
.
רצועה 7 –  ישנה בחיק ילדות
מילים: רבי יהודה הלוי
לחן: מורין נהדר
עיבוד והפקה מוזיקלית: מורין נהדר וינקלה סגל

.

כל הזכויות שמורות למורין נהדר  2014(C)

5 תגובות בפוסטהוספת תגובה
 1. מקסים! מוזיקה מקסימה!

 2. רק כאן בג'יברלטר, אפשר להנות ממוזיקה מרגשת גם כשלא מבינים את המילים!
  תודה על החשיפה. מורין נהדר את שרה נהדר…והמוזיקה נפלאה.

 3. איפה קונים?

  אני רוצה לתמוך במוזיקה ובשירים היפים האלו. אבל לא מצאתי איפה אפשר לתרום ליוצרת, או לקנות את הדיסק.

  • היי ירון
   אתה יכול לפנות למייל שלי, אני בין האחראים על הפצת האלבום.

הוספת תגובה

אנא כתב/י את שמך

חובה לכתוב שם

אנא כתב/י כתובת אימייל בתוקף

חובה לכתוב כתובת אימייל

אנא כתב/י את הודעתך

קפה גיברלטר © 2017 כל הזכויות שמורות